בחירת מתכנת וורדפרס – המתכון המוצלח

מציאת מתכנת WordPress וורדפרס אמנם לא משימה פשוטה עבור כולם אבל אף אחד לא אמר שמציאת מתכנת וורדפרס צריכה להיות מסורבלת ומגושמת. קבלו את המתכון המושלם מבית היוצר סייטל לבניית אתר וורדפרס מנצח עם מתכנת וורדפרס שמתאים בול לצרכים שלכם.

קבל הצעת מחיר

כלים חיוניים לבחירת מתכנת וורדפרס

הקדמה:

מתכננים לבחור מתכנת וורדפרס לבניית האתר העסקי שלכם? קיבצתי עבורכם את כל השאלות שיכולות לעלות בנוגע לתוכנת וורדפרס בשימוש חופשי ובחירת איש המקצוע המתאים ביותר לבניית האתר שלכם.

מהו מתכנת?

מתכנת, ובפרט מתכנת וורדפרס הוא איש מקצוע המתעסק בפיתוח ולרוב למד באחת מהמכללות המובילות בשוק קורס Full-stack שנחשב לקורס מקוצר למקצועות הפיתוח ובניית אתרים או תואר במדעי המחשב.

הסוג השני של מתכנתי וורדפרס הם מעצבים גרפיים אשר לרוב עובדים על בסיס עורך תוכן והופכים את הוורדפרס לסוג של וויקס בממשקי עריכה אשר קלילים ביותר להתקנה ושימוש. במידה ואתם מפתחים אתר תדמיתי ללא צורך ביותר מדי פונקציונאיות, מהירות העלאת האתר, וקידום האתר אינם נושאים מכריעים, מומלץ להשתמש באחד מהעורכים העצמאיים או לפנות לגרפיקאי לצורך עיצוב ותיכנות וורדפרס בסיסי (הכולל העלאת קבצי העיצוב ללא שימוש בקוד). 

הסיבה בגללה לאתרים בסיסיים מומלץ להשתמש דווקא בעורכי תוכן ותיכנות האתר על ידי פלאגינים היא קודם כל בגלל המחיר הזול משמעותית (בערך אותם מחירים כמו פיתוח אתרי וויקס). ושנית בגלל הפשטות שתגיע אחר כך בניהול האתר.

מהי מערכת וורדפרס וכמה זה עולה לנו?

מערכת וורדפרס היא מערכת מבוססת קוד פתוח אשר מתחלקת לשני סוגים עיקריים, הסוג הראשון הוא פתיחת חשבון באתר וורדפרס ללא גישה לשרת אחסון האתר או שירותים חיצוניים שונים. 

בצורת גישה זו אנו מוגבלים לאחת מחמשת החבילות של מערכת וורדפרס, ואין אנו חייבים מתכנת וורדפרס בבניית האתר שלנו, אנו לרוב נהיה מוגבלים לאופציות שוורדפרס מציע ללא יכולת להשתמש במערכת בצורת קוד ולפתח לה פיצ׳רים חדשים. 

חבילות וורדפרס דרך אתר וורדפרס הינן:

  • חבילת תיכנות וורדפרס לבלוג –  מתאימה בעיקר למתחילים בתכנות וורדפרס. למי שמחפש מקום לכתוב בו. החבילה אינה נותנת אפשרויות עיצוב / עורכי תוכן ומחירה הוא 11 שקלים בחודש. בנוסף, ניתן לשלב גם כתובת דומיין מותאמת אישית אשר תופיע בתור תת דומיין
  • חבילת מתכנת וורדפרס אישית: בחבילה זו בשונה מחבילת הבסיס, ניתן לקשר דומיין אישי אותו נרכוש דרך איגוד האינטרנט הישראלי מאחת החברות המורשות. נקבל גם תמיכה ממתכנתי וורדפרס כך שנוכל ללמוד מהם ולשאול שאלות בכל צעד בבניית האתר שלנו. המחיר לחבילה זו הוא 18 שקלים לחודש, במידה והתחלנו לפני מחבילת תכנות וורדפרס לבלוג ועלינו לחבילה הזו, נוכל גם לשייך את האתר שלנו לדומיין החדש אותו נרכוש, ושני הדומיינין יפעלו יחד כאחד.
  • חבילת מתכנת וורדפרס פרימיום: בחבילה זו תהיו חשופים לכל המידע והאפשרויות הנמוכות יותר. זו החבילה הנמכרת והמפורסמת ביותר של וורדפרס. תקבלו גם עורכי תוכן ואפשרות לבחור ערכה מתאימה לאתר שלכם מיתוך מגוון ערכות אשר מוצעות.
  • חבילת מתכנת וורדפרס לעסקים: כאן תוכלו לחוות כבר חווית פרימיום בתשלום של 89 שקלים לחודש ותוכלו להפעיל את העסק עם תבנית פרימיום אותה תוכלו לרכוש מטים פורסט/אינווטו או כל חנות תבניות אחרת. כאן תוכלו גם להתממשק לגוגל אנליטיקס ולכלים נוספים שמציעה וורדפרס.
  • חבילת מתכנת וורדפרס לחנויות ווירטואליות: באופן עקרוני החבילה דומה מאוד לחבילת וורדפרס לעסקים רק שהמחיר שלה כמעט פי שניים ועליה תשלמו מחיר לא מבוטל של מאה ושישים שקלים לחודש.

הערה חשובה: 

באף אחת מהחבילות לא תוכלו לגשת לקבצי האתר, והאתרים יאוחסנו על מערכת וורדפרס.

בכל אחת מחמשת סוגי החבילות שוורדפרס מציעה לא תוכלו ליצור פיתוחים אשר מותמעים בצד השרת. על כן אני לא בטוחה שכדאי לבחור באחת החבילות. בנוסף המחיר לפעמים יהיה זול יותר ברכישת שרת אחסון באופן עצמאי ושימוש במתכנת וורדפרס על מנת להביא את הפוטנציאל למימוש מלא. 

איך לבחור מתכנת וורדפרס?

  • תיק עבודות: לפני שאנחנו נכנסים להסברים ולצרכים, פעמים רבות אנחנו מדלגים על החלק החשוב ביותר. עלינו לבדוק שתיק העבודות הינו ארי, ושאנחנו מתחברים לסגנון העיצוב. 

בתביעת עין פשוטה אפשר להבין דברים רבים לגבי הנסיון של אותו מתכנת וורדפרס. כדאי לשאול שאלות כמו האם השתמשת בבניית אתר זה או אחר בקבצי עיצוב או תבניות, ואם כן באילו מהן, מהם הפיתוחים שנדרשו? 

במידה וזהו פרוייקט גדול עבורכם מומלץ גם להרים טלפון לכמה מהלקוחות אשר את האתרים שלהם אנו בוחנים ולשאול שאלות על הכמיה עם אותו מתכנת או חברה, תהליך העבודה, זמנים ועלויות. אני בטוחה שאם החוויה הייתה נעימה אנחנו נבין את זה במהרה ונדע לברור מי ממתכנתי הוורדפרס איתם יצרנו קשר רציניים ומקצועיים יותר.

  • מחיר: כסף, אומרים שזה לא הדבר החשוב ביותר שיש אבל עדיין, כמדברים יפה אל הכיס שלנו והמחירים יותר נוחים לנו, אין מה לעשות…. כאלה אנחנו, ישראלים בסך הכל.

ואני חושבת שכל מילה נוספת מיותרת.

  • טווח קצר או רחוק: תנו לי להסביר לכם, זה לא שאם אתם בונים אתר לטווח קצר אז הוא יכול להיות מכוער, לא מקודם וכו׳.

אבל אם אתם כרגע רק בתחילת הפיתוח העסקי שלכם ואתם אפילו לא בטוחים שאתם הולכים בטווח של 5 שנים מהיום לעסוק באותו התחום, אז ידידי, חבל על הכסף! 

תשכחו ממבט בתיק העבודות ותבחרו רק לפי המחיר או שפשוט תבנו את האתר לבד על אחת הפלטפורמות הבסיסיות של וורדפרס ותחסכו לעצמכם אלפי שקלים למתכנת וורדפרס. אמנם אני לא יועצם עסקית ולא מתיימרת להיות אחת כזו, אבל עדיין עדיף שהכסף הזה יילך לטובת פיתוח עתידי של הביזנס שלכם.

לסיכום: 

מקווה שעזרתי לכם בבחירת מתכנת וורדפרס לאתר הבא שלכם, אם ישנה כל שאלה אשמח לענות במייל או בתגובות לכתבה.

קבל הצעת מחיר