בניית אתרים מותאמים לGOOGLE דברים שטוב לדעת מראש.

מקצועות ההיי-טק בשנים האחרונות ובפרט בניית אתרים הם מקצועות צוברי תאוצה. התהליך קורה בין היתר בגלל השכר הגבוה משמעותית מזה המוצע במשק הישראלי, ובין היתר מכיוון שכל השוק העולמי הולך לכיוון הדיגיטלי. מכללות אשר מסמיכות לעבודה בתחום בזמן קצר יחסית ומבטיחות תמורה גבוהה. במאמר זה אנסה להסביר על דגשים חשובים בבניית אתרים.

בחירת חברה או פרילאנסר לבניית אתרים 

השאלה במי לבחור ואיך עושים זאת מפריעה לא רק בתחום בניית אתרים. במצב הכלכלי בו שרויה המדינה עסקים חדשים נפתחים ונסגרים מדי יום. 

משמעות בחירת פרילאנסר לבניית אתרים החלטה אשר יכולה להיות לחלק מיכם שולית ביותר ולאחרים ההחלטה הכי חשובה שתעשה. שלא כמו תחומים אחרים, המקצוע חדש באופן יחסי ואינו זוכה לרגולציה מתמדת. לכן הבחירה בפרילאנסר לבניית האתר משאירה אתכם באוויר ללא ידע מספיק אודות הנסיון שצבר, וללא גיבוי במידה והמתכנת אינו מסוגל לסיים את המוטל עליו. לפעמים הבחירה באדם יחיד יכולה להוליד הוצאות עתדיות גדולות מאשר בחירה בחברה המתמחת בבניית אתרים. 

לבחירה ביחיד לצורך בניית האתר ישנן גם המון ייתרונות:

מחירים נמוכים ממחיר עבור שירות דומה בחברה לבניית אתרים – לפרילאנסר לרוב לא יהיו הוצאות של משרדים משוגעים

מהירות – מכיוון שיתעסק רק בכם סביר שהעבודה תסויים במהירות רבה והרבה פעמים נקבל תוצאה איכותית יותר

יחס אישי וקשוב – אומנם עולם המתכנתים נתפס כחברה הייטקיסטים שלא מתעניינים יותר מדי בעולם שמחוץ למחשב, אבל למרות זאת תוכלו לחוות חוויה אישית הכוללת הכרות מעמיקה, ולהיות בקשר ישיר עם האדם שבונה את האתר שלכם ללא צורך בגורם שלישי ביחסים. פעמים רבות גורם זה דווקא תורם לבניית אתרים טובים יותר

בחירת חברה לבניית אתרים – חברות בניית אתרים מתחלקות לכמה סוגים, ישנן חברות קטנות וגדולות. בפרוייקטים מורכבים, לגודל החברה אכן יש השפעה על התוצר הסופי.

בחברה קטנה לרוב אנשי המכירות והשיווק יהיו גם בעלי המקצוע שבפועל יבנו ויעצבו לכם את האתר.

ובחברה גדולה אמנם תזכו ליחס אישי יותר הכולל איש מכירות מיומן אבל תצטרכו לשלם תמורה כספית גבוהה יותר למוצר דומה. בבחירה בחברה גדולה של בניית אתרים לרוב יהיו מספר אנשים ובעלי תפקידים שונים שיוכלו לתת לכם עצות ולעזור במענה מלא על שאלות.

בניית אתרים בהתאמה אישית לנראות מצויינת

בניית אתרי אינטרנט הוא כרטיס הביקור שלכם, חלון הראווה שבו תוכלו להתגאות, בניית אתרים איכותיים היא כלי שיעזור ללקוחות שכבר מכירים אתכם להמליץ עליכם ויעזור בגיוס לקוחות חדשים. אומנם התהליך הוא ארוך ומפותל אבל בסופו תוכלו להתגאות במוצר בעל פרופיל מודרני. 

כשאתם בוחרים בחברה לבניית אתרים עליכם לבקש שיוצגו בפניכם עבודות קודמות. שבו לבד בנחת ובדקו את תיק העבודות של כל חברה, חקרו את רספונסיביות האתרים שהיא בנתה, מהירות העלאת קבצים ופרמטרים נוספים שקראתם או שמעתם שהם חשובים. לאחר מכן חפשו ובדקו כמה באגים אתם מוצאים בכל אתר, ערכו רשימה בה כתבו מה חיובי ומה השלילי בכל אחד מהמעומדים שלכם, לבסוף קחו החלטה שקולה להמשך.

קחו לכם מספיק זמן הדרוש לצורך כך, וברגע שהחלטתם אל תפקפקו בעצמכם, לכו עד הסוף עם הלב שלכם. אולי תהליך בחירת חברת בניית אתרים נשמע לכם לא במיוחד קצר, אבל תסמכו עלי ואתם תודו לי בסוף התהליך.

בניית אתרים כמה זה עולה לי

מכיוון שלמקצוע אין לגיליזציה מספיקה התחום מתחלק לאלפי קטגוריות ועשרות סוגים של התמחויות. בניית אתרים בקוד פתוח יכולה להתחיל מ-3,000 שקלים ולהגיע למאות אלפי שקלים. מחירון בניית אתרים בשונה ממה שרובכם חושבים אינו נגזר מהידע שיש למפתח שבחרתם. דווקא ההפך הוא הנכון מפתח שאינו מנוסה לרוב ידרוש מחיר גבוה לבקשות לא ברורות. זאת לעומת בונה אתרים מנוסה שידע להכווין אתכם ולקבל WIREFRAME – מדוייק אפילו אם אינכם מגיעים עם קבצי עיצוב מוכנים לתחילת עבודה. מחיר בניית אתרים תלוי בין היתר במוניטין שנצבר לבונה האתר שלכם. כלומר, חברה לבניית אתרים בעלי תיק עבודות מרשים, מוניטין, וותק רב שנים תרשה לעצמה לגוות מחיר עבור בניית האתר גבוה יותר מחברה חדשה זאת גם שלפעמים לחברת הקטנה מתכנתים טובים ומנוסים יותר.

בזמן חיפוש חברה המתמחת ב- בניית אתרים, תפגשו מעצבים רבים שוודאי ישמחו לעניין אותכם בהעתקת קבצי העיצוב בתוספת מחיר סמלית למערכת ניהול תוכן סגורה. אל תתפתו לעשות כן. מכיוון שתוכן האתר שלכם יסרק במנועי החיפוש ויאונדקס, וברגע שתבינו שהאתר לא יכול להיות מקודם לעולם עקב אי מתן גישה לקוד המקור, זה יהיה מאוחר מדי ותאלצו להוסיף תשלום נוסף או לבזבז זמן יקר גם בעבור כתיבת תוכן חדש.

בניית אתריםלמה אצלנו?

בשונה מהסטיגמות על מתכנת שיושב בחדר אפלולי דבוק לשולחן ועליו חמישה מסכים וכו׳.. אנחנו 2 נשים שעובדות באור יום ודואגות לתת את המוצר האיכותי ביותר, חשיבה כזו על בניית אתרים היא מיושנת. כשאחנו מבצעות משימה אנחנו אחראיות לתוצאות, ותוצאה טובה באה עם השקעה ידע ויצירתיות.

בתחום בניית אתרים התחלנו כבר בשנת 2009, עוד לפני שוורדפרס הייתה מערכת פופולארית כל כך. ומאז ועד היום השתכללנו ולמדנו המון, החל מבניית קונספט אתר נכון, בניית עיצוב כובש ובניית רעיונות יצירתיים המשלבים תוכניות פעולה ויישום.

הנסיון אשר צברנו בעבודה סיזיפית במהלך הדרך מביא אותנו לידי מיצוי הפוטנציאל התמון בכל פרוייקט, אנו דואגות שאת האתרים הנבנים בסייטל בניית אתרים אף מתחרה לא יעקוף. האתרים של הלקוחות שלנו הכי מרשימים, מקצועיים ומקודמים.

ניתן בסוף הפיתוח ממשק ידידותי ונוח לשימוש המקודר למערכת CMS. המערכת לניהול תכני האתר תיבחר לפי דרישותכם ותוך שקיפות מלאה והעברת הידע שלנו אליכם על מנת שתוכלו לקחת החלטה טובה ושקולה ביותר. בתום בניית האתר אנו נעביך אתכם הדרכה מלאה לתפעול, תחזוקה ושדרוג המערכת. תצאו עם כלים בסיסיים בקידום אורגני, ושימוש נוסף בכלים מובנים ועדכון האתר שבבעלותכם.

ומה אחר כך?

גם אחרי שנסיים את השלב הראשון בניית אתרים, ואתרכם יהיה חי וקיים ברשת אנחנו כאן לכל שאלה שתעלה בכל שלב, הלקוחות שלנו יכולים להרגיש פתיחות לפנות אלינו בכל שעה ביום.

בניית אתרים יכולה להיות משימה מתישה אבל גם יכולה להיות חוויה ממש טובה. לכן אל תתייאשו ואל תוותרו על בניית אתר לעסק, לפעמים העיצוב קצת מתיש ולאחרים זה דווקא שלב בניית אתרים או החיפוש אחר הקונספט המנצח. בסוף העבודה הקשה תשתלם והעסק שלכם יגדל ויפרח במרחב הדיגיטל ויוכל להגדיל את ההכנסה תוך כיסוי תשלומי הבנייה