על פיתוח אתרים במערכת ג׳ומלה
מערכת ג׳ומלה הינה אחת משלושת מערכות לניהול תוכן שהובילו בשוק. כיום המערכת המובילה ביותר הינה וורדפרס, ההובלה נקבעת על ידי כמות המתכנתים הפעילים שעובדים על המערכת בתקופת זמן נתונה. אומנם המערכת בשנים האחרונות אינה מובילה לא בקידום ולא בפיתוחים חדישים ולא נשארו כמות גדולה של מתכנתים אשר יכולים לתת מענה אך עם זאת ישנם אתרים רבים אשר עדיין יושבים על מערכת זו. במידה ותשקלו פיתוח חדש במערכת יהיה עליכם לקחת בחשבון את החסרונות מול היתרונות בפיתוח במערכת מיושנת.

קצת עלינו

כל שורה של קוד וכל פיקסל שאנו מספקות מעוצב בקפידה. אנו מחפשות כל הזמן אופקים חדשים, אתגרים והזדמנויות בתחום פיתוח האתרים ונשמח לעזור לך לסיים את הפרוייקט הבא.
לאחר שרכשנו ידע בכל תחומי עיצוב אתרים ופיתוח אתרים, כיום, אנחנו יודעות כיצד לספק פתרונות יצירתיים ויעילים לכל פרויקט דיגיטלי: אתרי אינטרנט תדמיתיים, אתרי מסחר, דפי מוצר, המרת קבצי עיצוב לקוד, פיתוח תוספים, פיתוח תבניות וגיוס לקוחות חדשים!

אתרים ופרוייקטים נבחרים

התרשמתם? שניפגש לקפה?


  אנחנו מזמינות אתכם לקבוע פגישה אתנו!

  יותר מנשמח לעמוד לשירותכם ולפתח יחד את הפרוייקט הבא שלכם

  טלפון:052-7987711

  מייל: SitelStudio@gmail.com

  הסבר כללי על מערכת ג׳ומלה – בניית אתרים במערכת ג׳ומלה:

  מערכת ג׳ומלה היא אחת המערכות הפופלאריות ביותר לניהול תוכן ווב ולבניית אתרים, מערכת גומלה יצאה לאור בשנת 2005, באותה שנה המערכת גם זכתה בפרס פרוייקט הקוד הפתוח הטוב ביותר (לשנת 2005 כמובן) ומאז סללה לעצמה דרך מאתגרת. כיום, נחשבת לאחת המערכות לניהול תוכן אינטרנטי המובילה בארץ ובעולם.
  ג׳ומלה הינה מערכת לניהול תוכן לאתרים (מערכת CMS).
  לצורך ישור קו, גם לקוראים שאינם מתחום ההיי-טק – מערכת לניהול תוכן היא יישום שמיועד לניהול, שדרוג ופרסום תכני Web באינטרנט (כמו דרופל ומערכת וורדפרס).
  כמו מערכת וורדפרס גם מערכת ג׳ומלה נכתבה ותומכת בשפת PHP וכמו כן המידע נשמר בה בבסיס הנתונים MySQL. וישנה אפשרות לערוך במערכת ג׳ומלה גם בשפת HTML.

  בשנת 2005 (שנת ההשקה של JOOMLA) המערכת צברה כמעט 2.5 מיליון הורדות ובין השנים 2007-2011 עברה את רף ה- 21 מיליון הורדות.

  כמו כל מערכת קוד פתוח אשר מתבססת על קהילת מתכנתים עולמית, גם ג׳ומלה עיצבה לעצמה קהל מתכנתים אשר פיתחו מעל 10,000 הרחבות (פלאגינים).

  גרסאת האלפא הראשונה של ג׳ומלה יצאה לאור בסוף שנת 2006 ומוכרת כ- ג׳ומלה 1.5. במהלך השנים יצאו גרסאות נוספות ושידרוגים נוספים. הגרסא הרשמית האחרונה של ג׳ומלה, יצאה בנובמבר 2013. מאז ועד היום מערכת גו׳מלה איננה השתדרגה עוד.

  למה לבנות אתר בג׳ומלה / Joomla ולא לבחור מערכת אחרת לניהול תוכן?
  בגו׳מלה תוכלו לבנות אתר ללא כל ידע בקוד.
  במערכת ג׳ומלה תוכלו לבחור בין מאות תבניות בעברית, בנוסף תוכלו להרחיב את האתר על ידי מגוון גדול ביותר של רכיבים בתחומים רבים ושונים כגון עורכי טקסטים, חנויות אלקטרוניות, מנהלי הרשאות, פורומים, רכיבי תצוגת פלאש ועוד.
  במערכת ג׳ומלה ישנה אפשרות לגישה לקוד כך שמתכנת תמיד יוכל לכתוב לכם דפים בשפת HTML ולעצב אותם בשפת CSS.

  קידום אתר במערכת ג׳ומלה / Joomla:

  אמנם על פני מערכות קוד סגור כמו Wix ,2all, קונימבו, site123 ועוד, אתרים במערכת ג׳ומלה זוכים לאופציה לקידום טוב יותר, אך ישנן מערכות לניהול תוכן טובות יותר ממערכת Joomla ואני אסביר:
  על מנת לקדם אתר בצורה אורגנית יש צורך בגישה מלאה לקוד. בגו׳מלה, שלא כמו במערכות קוד סגור – יש את זה, כי למרות הפשטות שבה היא עדיין מערכת קוד פתוח.
  לכן, ישנה אפשרות להוספת תגיות, תגיות מטא וכו.
  אופטמיזציית אתר ג׳ומלה למנועי החיפוש – זה מאוד פשוט, ככל שישנם יותר מפתחים אשר עובדים על אותה פלטפורמה כך עולה המהירות של כל עדכון, כל תוכנה, כל גרסא, וכל צפצוף של מנוע חיפוש כזה או אחר, ישר אלפי מתכנתים בעולם עובדים על מנת לשדרג את המערכת ולהתאים אותה לסטנדרטים החדשים. כמו כן, ככל שישנם יותר מפתחים בפועל, הסיכוי לטעות קטן יותר.

  אז עכשיו, אחרי שבלבלתי אתכם לגמרי, אתם בטח צמאים לשאול אם ג׳ומלה היא מערכת ניהול תוכן אופטימלית למנועי חיפוש או שלא?!
  בואו נגיד ככה, האתר שאתם נמצאים בו כרגע בנוי על בסיס מערכת וורדפרס והדף הספציפי בו אתם גולשים מדבר על מערכת ג׳ומלה. בואו נראה כמה זמן ייקח לו לעקוף את כל אתרי ג׳ומלה שמדורגים בתוצאות חיפוש אורגניות עליונות ולהיות מדורג מבין שלושת המקומות הראשונים.
  בתור מקדמת אתרים רואה בשנים האחרונות פחות ופחות אתרי ג׳ומלה אשר תופסים מקומות ראשונים במנועי החיפוש, למרות שעדיין קיימת כמות לא מבוטלת של אתרים הבנויים על בסיס מערכת ג׳ומלה אשר נמצאים בדירוגים גבוהים.
  ֿהתאמת אתר ג׳ומלה למובייל – אם במערכות קוד פתוח אחרות כבר מזמן הבינו שאתר שלא מותאם למובייל שווה ערך לחצי אתר, מערכת ג׳ומלה עדיין לא הבינה זאת, ועל מנת להתאים אתר ג׳ומלה לנייד יש צורך או בבניית אתר מותאם לנייד או במתכנת שיעבור על כל האתר ויהפוך אותו לרספונסיבי.
  דחיסת קבצים – אין צורך לפרט, בג׳ומלה תצטרכו מתכנת.
  דחיסת תמונות – ישנם הרחבות שעושות זאת, לרוב תוך כדי הורדת רזולוציית התמונה.

  חסרונות מערכת ג׳ומלה / Joomla:

  עקב כך שגומלה מערכת גמישה וחזקה, אשר כוללת מערכת נעילות שתפקידה לבקר התנגשויות עריכה, ישנה אפשרות להתקנה של מספר מעבדי תמלילים והתקנה של מנהל המשתמשים והגדרה של כל משתמש (גם אם הוא בדרגת מנהל) להציג לו עורך תמלילים אחר.
  אפשרות זו גרמה להמון משתמשי צד שלישי (אנשים ששילמו לאדם אחר לרוב מפתח לבניית אתר) להישאר עם אתר מסובך ומסורבל לשינוי ועיצוב מחדש.

  חיסרון נוסף במערכת ג׳ומלה, הוא שדרוגים לא רגילים. אם קיים משהו ממש מיוחד שצריך לפתח, לרוב המחיר להרחבה במערכת ג׳ומלה יהיה מחיר של בניית שדרוג מאפס, מה שבמערכות אחרות יכול להיות הרבה יותר זול.

  לסיכום:

  ג׳ומלה הינה מערכת לניהול תכנים ידידות ופשוטה באופן יחסי למתכנת ולמשתמש הסופי, היא יכולה לתת מגוון עצום של פתרונות זולים ואיכותיים, הבעיות העיקריות שלה הן לטווח הרחוק והן באופציות קידום אורגני ובשדרוגים מיוחדים אשר מותאמים באופן אישי.
  לכן, ברוב החברות לבניית אתרים, תוכלו לשים לב שלקוח שמבקש אתר בתקציב נמוך, בלי אלמנטים מיוחדים ולא יותר מדי גדול, ההמלצה של חברת בניית האתרים תהיה לבנות לו את האתר על בסיס מערכת ג׳ומלה, חברות קצת יותר קשובות ואכפתיות, יציגו ללקוח את ההבדלים בין בניה על בסיס מערכת וורדפרס ועל בסיס מערכת ג׳ומלה. ואת האפשרויות או חוסר האפשרויות העתידיות של האתר.