בניית אתרים פלוס קידום בהתאמה אישית 

גם במערכת וויקס וגם וורדפרס

נעים להכיר, את העסק שלנו פתחנו בשנת 2011 זאת לאחר שרכשנו ידע בכל תחומי עיצוב אתרים ופיתוח אתרים וקוד. כיום, אנחנו יודעות כיצד לספק פתרונות יצירתיים ויעילים לכל פרויקט דיגיטלי: אתרי אינטרנט תדמיתיים, אתרי מסחר, דפי מוצר, המרת קבצי עיצוב לקוד, גיוס לקוחות חדשים, פיתוח תוספים למערכות קיימות ועוד ועוד…

אנחנו מאמינו שכאשר יש לך יתרון טכנולוגי, יש לך יתרון אל מול המתחרים שלך, וזו הדרך להגיע להצלחה. אנו לוקחות את עבודתנו ברצינות ולכן תמיד דואגות לתת מוצר איכותי הנשמר לאורך זמן (גם בקידום וגם בפיתוח). נשמח לתת מענה ולהתחיל את הפרוייקט הבא יחד 🙂


  בניית אתר וויקס או בשמו מהשפה האנגלית wix 

  בפוסט זה נסקור תחילה אודות השימוש במערכת wix. נבחן מהי צורת קידום פלוס בנייה הן מבחינת שרת האחסון הכדאי ביותר לאתר מבוסס WIX , פלוס קידום פלוס עיצוב אתר וויקס ובניית האתר בהבדל ממערכות אחרות וננסה להבין באיזו מערכת הכי כדאי לפתח את האתר שלנו. והאם מערכת WIX עדיפה ולמה בדיוק.

  מהו וויקס / WIX קידום פלוס בניית אתרים במערכת

  וויקס היא חברה אגב במקור ישראלית וכן, יש במה להתגאות, חברת WIX פיתחה פלטפורמה לפיתוח פלוס קידום ובניית אתרי אינטרנט כשהמשתמש מסוגל לביצוע בניית האתר ללא ידע בקוד פלוס קידום אך עם יכולת להוספת קוד מוגבל לאתר. החברה נסחרת בבורסת נאסד״ק. וגדלה משנה לשנה. בבניית אתר וויקס, הקוד של המערכת אינו גלוי לעיניינו אך ישנה אפשות לעריכת עצמים בעזרת קוד CSS. עריכת העצמים פותחת אפשרויות רבות לפיתוחים מעניינים מבוססי WIX.

  קצת יותר לעומק העניין של בניית פלוס קידום פלוס עיצוב אתרים בוויקס:

  במערכת וויקס תוכלו לבחור תבנית מתאימה ממאגר של מעל 100 תבניות שעוצבו על ידי מעצבי האתרים של WIX שנחשבים לטובים ביותר בעולם. תוכלו לבנות פלוס לקדם את האתר שלכם. חברת וויקס מתגאה גם בממשק ״גרור ועזוב״ שנותן אפשרות להגיע לרמות גבוהות ביותר של התאמה אישית תוך כדי חוויה בממשק נוח וויזואלי. אם תשאלו אותי מה קנה אותי בוויקס זה בעיקר הממשק הפשוט והנוח לשימוש שלהם. בממשק תוכלו להוסיף כל שיעלה על רוחכם לאתר. תוכלו לרכוש גם דומיין מחברת WIX או מחברה אחרת ולקשר אותו לאתרכם.

  בשנים האחרונות וויקס הוסיפו גם תמיכה מלאה לנייד כך שתוכלו לקדם פלוס להתאים אתרכם ולהוסיף לו את התפריט WIX המיוחד שלו עם אפשרות לחיוג מהיר לבעל האתר, קישורים לרשתות חברתיות ועוד מספר אפשרויות נחמדות.

  עם הדומיין שתפתחו תוכלו בתשלום קטן נוסף לדאוג לממשוק תיבות המייל שלכם עם הדומיין, דבר העוזר לנראות, קידום פלוס מיתוג החברה. אתר וויקס שלכם בקלילות וללא צורך לעשות זאת דרך שרת האחסון. WIX כבר יידאגו לכל העניין עבורכם.

  בשנים האחרונות מעבצים גרפים רבים מצאו בפלטפורמת וויקס אפשרות להמשיך עם הלקוחות שלהם צעד נוסף קדימה. לאחר שהמעצב הגרפי שלכם יסיים את בניית האתר קצת לפני שיעבור לשלב קידום פלוס חיבורים החרכיים הוא יוכל גם לפתוח לכם חשבון ב WIX ולהעלות אליו עבודתו שעשה. כך שמעצב האתר שלכם יכול בפשוטת עם וויקס להפוך גם לבונה האתר שלכם! כיף שהמציאו את WIX הפיתוח נתן עבודה לאלפי גרפיקאים.

  ההבדל בין בניית אתרים ב WIX לבפיתוח אתרים פלוס קידום פלוס עיצוב אתר מבוססי WordPress :

  עכשיו, כשהבנו לעומק מהי מערכת ניהול תוכן וויקס, תחילה נבין מהי מערכת קוד פתוח, ולאחר מיכן אני בטוחה שיהיה לכם קל להבין באיזו מערכת לבחור בבניית האתר הבא שלכם. ואם כבר יש לכם אתר זה יעזור לכם לקבל החלטה האם יש צורך להעביר אותו ל WIX או להשאירו כפי שהוא.

  תוכלו להבין מה ההבדל בין פיתוח אתרים בוויקס לבנייה פתוחה

  כמו כן המאמר יעזור להבין היכן טובה יותר הקידום פלוס הבנייה של אתר האינטרנט שלכם. לפני כל עידן המערכות, תנו לי לקחת אתחם למסע קצר בזמן. בואו ניקח צעד ל- 15 שנים אחורה, לפני שוורדפרדס הייתה פופולארית כל כך והרבה לפני שמישהו חשב בכלל לכיוון פיתוח מערכת wix. או כל מערכת סגורה לניהול תוכן.

  כשלקוח פוטנציאלי היה מגיע לחברה לבניית אתרים, תחילה היו יושבים יחד הלקוח ובונה האתר או איש המכירות וכותבים יחד תוכנית הכוללת את אפיון האתר, ותוכנית נוספת לניהול האתר. הוא היה מקבל הצעת מחיר מוגזמת לאתר ממוצע כ- 50,000 שח. ובטח השאלה שאתם מתים לשאול היא למה ההצעה הזו כל כך גבוהה? הרי בשורה התחתונה הקוד נשאר אותו הקוד, אותה שפה. ובואו נודה לא אני ולא אתם המצאנו את הגלגל. אותה חברת בניית אתרים או מתכנת בונה אתרים יחיד, בנו כבר מאות אתרים לפני הלקוח הזה ויבנו עוד אתרים רבים בעתיד.

  ההבדל המהותי היחיד הוא שאז לא היו מערכות לניהול תוכן אונליין המבוססות קוד פתוח, ועדיין אף אחד לא המציא מערכת לבניית אתרים המבוססת קוד סגור פשוטה כל כך כמו וויקס. לכן, בכל בניית אתר על מפתח האתר הייתה משימה נוספת חוץ מפיתוח הפרונט )החלק הויזואלי של האתר) גם משימת  פיתוח מערכת האתר, מערכת נוספת בבניית האתר לצורך ניהול האתר של אותו הלקוח. על כן מחיר בניית האתר נשאר אותו הדבר אבל המערכת יקרה את מחיר בניית האתר הסופי באופן משמעותי ביותר.

  באותם שנים מנועי החיפוש פלוס הקידום לא היו משתכללים במהירות רבה כמו היום, ועדיין לא הייתה דרישה להתאמת אתרים למובייל או לדפדפנים ספציפים. ומתכנתים רבים בעלי נסיון הכינו לעצמם תבניות לצורך עבודה מהירה. לדוגמא: 

  אם בונה אתרים מספר 1 בונה אתר לחברה מסויימת ומפתח לה תפריט נניח צדדי ובאנר שכולל אפשרות פראלקס עם תמיכה בעיברית, ואחר מיכן בא לקוח מספר 2 שרוצה לבנות את אתר מספר 2 עם דרישות דומות, הייתה אפשרות לשמירת קוד המקור מבניית אתר מספר 1 ולשלב אותו עם בניית אתר מספר 2. כך גם בפיתוח מערכות של אתרי תדמית. 

  אם בונה אתרים במערכת מסויימת כבר פיתח תוכנה עם אפשרות לשינוי מלל ותמונות ואפשרות להוספת עמודים חדשים , או במה אחרת פונקציונאליות מסויימת, הגיע לקוח מספר 2 ומספר 3 וכך הלאה. ובואו נודה שהשטנץ נשאר ברובו די קבוע.

  וכך נולדה וויקס….

  מערכת WIX נולדה מהצורך הזה לא ליצור לכל אחד מערכת בפני עצמו, כי לכל אתרי התדמית יש סדר מסויים להצגת התכנים, כך גם לאתרי מכירות. ואם זה עדיין לא מספיק לכם ומשכנע, חברת WIX פיתחה גם אלפי תבניות שונות על מנת להנגיש את המערכת כמעט לכל עסק! נשמע מושלם לבנות אתר במערכת וויקס? לא ככה?

  אז זהו… שלא. 

  מאז המצאת וויקס ובכלל 15 שנים אחורה ועד היום עולם הדיגיטל עבר שינויים כה רבים. ואני לא מדברת כאן רק על מערכת WIX, או רק על נושא בניית אתרים. 15 שנים אחורה האינטרנט וקצב העברת נתונים היו איטיים יותר לכן ברור שגם בניית אתרים בוויקס זה משהו שלא כל כך היה קיים.

  ישנם עוד מערכות קוד סגור נוספות ורבות שצצו באותה התקופה. בניית אתרים ב WIX אמנם פשוטה וקלה, אבל מנועי החיפוש וכל עולם הדיגיטל לא מספיק להשתנות לרגע. מעולם אינטרנטי חדש הפכנו עד מהרה לעולם אינטרנטי מתחדש.

  ממש כל כמה שבועות יוצא מכשיר סללורי חדש או טלוויזיה חדשה ואפילו אייפדים ושעונים חכמים, ומערכת שפותחה בתקופה מסויימת ולא מתחדשת לא תמיד תוכל לתת מענה מהיר ומלא לכל הדרישות שלא מפסיקות להתחדש. 

  בניית אתר בוויקס אמנם טובה הרבה יותר מבניית אתר פלוס קידום פלוס עיצוב, מאשר כמעט כל מערכת סגורה אחרת. הפשטות הופכת את וויקס למערכת מובילה בשוק, עם קהל מעצבים ואוהדים עצוב. מכיוון שמערכת WIX היא אחת החברות לבניית אתרי אינטרנט ללא שימוש בקוד, או שבעצם נכון יותר להגיד ש wix היא פלטפורמה לבניית אתרים פלוס קידום פלוס עיצוב מקצועי, מהגדולות שישנם בשוק. ועל כן לחברה תקציבים גדולים מאוד וצי מתכנתים שיכולים להפוך עם המון עבודה למערכת המקודמת והפונקציונאלית ביותר

  אז למה לבחור במערכת אחרת, ומה ההבדל בין בניית אתרים ב – WIX לבניית אתרים במערכות קוד פתוח כמו וורדפרס לדוגמא, ואיך משפיע תהליך בניית האתר, קידום פלוס האחסון על האתר?

  ישנן 3 מערכות קוד פתוח מוכרות, אסביר תחילה מהי מערכת קוד פתוח, ואז נסביר מה ההבדל בפיתוח ובבניית האתר ונענה על השאלה שלשמה רשמנו את הפסקה הנ״ל, למה בעצם לא להמשיך ולבנות אתרים בוויקס.

  מערכת קוד פתוח – בשונה ממערכת קוד סגור, מערכת המבוססת קוד פתוח תתן לנו מענה מלא עבור כל פיתוח שנרצה לעשות, החל מיצירת קטגוריות ותתי קטגוריות באתרי מכירות, ניהול מלאי שלם הניתן על ידי שלל מערכות שמתממשקות בעזרת קוד api למערכת שלנו וכו׳.

  איכות של מערכת קוד פתוח נמדדת על ידי כמות האתרים שבנויים עליה פלוס כמות המתכנתים שעובדים על המערכת כדי להוציא לה פיתוחים חדשים לאור ולשדרג אותה. כמו כן המתכנתים בונים אתרים וקוד מתאים יותר למערכת כך שיותאם למערכות ניהול התוכן ויוכל להפוך את הקידום פלוס הבנייה של אתרים על אותה מערכת לאיכותית יותר ומלאת פונקציונאליות והתממשקויות רחבה.

  כשאנחנו בונים אתר מבוסס מערכת קוד פתוח יש לנו גישה מלאה לקוד האתר ונוכל להשתמש בקנווסים פלוס אלמנטים נוספים כמו סליידרים, אנימציה ב- html5, קידום פלוס, אפשרות להשפעה על מהירות האתר ועוד.

  סוגי מערכות קוד פתוח בכמה מילים – 1 = פופולאריות נמוכה כל מספר פלוס 1 מעלה את פופולאריות המערכת:

  מערכת ג׳ומלהבשנת הוצאת הגרסה הראשונה, ג’ומלה צברה 2.5 מיליון הורדות פעילות. בין מרץ 2007 לבין פברואר 2011 היו למעלה מ-21 מיליון הורדות  ישנן למעלה מ-10,000 הרחבות שזמינות ישירות מספריית ההרחבות הרשמית של ג’ומלה וממקורות נוספים ברחבי האינטרנט. לקריאה נוספת ניתן ללחוץ כאן

  מערכת דרופל -חשבת לאחת משלוש המערכות החינמיות הנפוצות לניהול תוכן, היא מספקת לבעלי אתרים ממשק לניהול עצמי של מבנה האתר ותכניו. לבוני אתרים מספקת דרופל שילוב של רכיבי תוכנה מן המוכן ומערכת כללים המסדירים את הפעולה בין הרכיבים השונים

  מערכת WordPress – מערכת ניהול תוכן המופצת באופן חופשי תחת רשיון gano לקוד חופשי, כתובה בשפת php עם מסדי נתונים MySQL , יצאה בשנת 2003 וכיום מיתוך 100,000 האתרים הגדולים בעולם 31% בנויים על גביה.

  איך מזהים מערכת מבוססת קוד סגור כמו WIX והאם קידום פלוס בנייה במערכת wix זהו הפתרון הטוב ביותר עבורי?

  זו שאלה די מצחיקה לשאול, מכיוון שאתר שבנוי בקוד סגור כמו אתרי וויקס הוא פשוט אתר ללא גישה לקוד ולשרת. לכן בבואנו לבנות אתר השאלה הראשונה שנשאל את חברת בניית אתרים שאליה הגענו או בונה האתרים היא האם יש גישה לקוד האתר. רוב החברות גם כאלו שהמערכות שלהם מבוססות קוד סגור יענו שכן, לכן לאחר התשובה הזו צריך לשאול. במידה וארצה לממשק מערכת חיצונית לאתר האם זה אפשרי, בשלב הזה חצי מחברות בניית אתרים מבוססי מערכות עצמאיות יפלו. 

  השאלה הבאה שתהיה לנו כדי להיות בטוחים ב- 90% שהאתר שלנו אינו נבנה על מערכת כמו WIX היא האם אני אוכל לבחור בעצמי מה יהיה השרת או שאאלץ להיות בשרת אותו תקצו לי? 

  בונה אתרים שמשתמש במערת וויקס לרוב יענה שלא תהיה אפשורת להעברת האתר לשרת אחר מכיוון שחברת WIX עובדת על בסיס עשה זאת בעצמך, פשוט תתחייב לי לתשלום חודשי לכל החיים. לא שילמת? אין אתר או שהאתר יהיה מלא בפרסומות. כך זה ברוב המערכות מהסוג. המטרה היא בעצם הנגשת שירות בניית אתרים בוויקס לכולם. אנחנו איננו משלמים על המערכת המטורפת הזו ו- WIX זו באמת אחת המערכות. אנחנו משלמים רק דמי שימוש חודשיים לכל החיים.

  בשונה מאתרים הבנויים במערכת WIX אתרים הבנויים במערכות קוד פתוח ניתו להם אופציה גדולה יותר להתקדם טוב יותר במערכות החיפוש. אומנם מערכת WIX מותאמת 100% לכל כלי גוגל, עדיין ישנם מערכות אחרות שברגע שהאתר שלכם קודם פלוס נבנה בWIX יהיה לכם קשה לממשק. זאת עקב חוסר הגישה לקוד המערכת. הרבה פעמים בבואי לקחת עבודה מסוג קידום פלוס בנייה של אתר אינטרנט אני לוקחת את כל השיקולים האפשריים וחושבת לעצמי מה יקרה כשאגיע לשלב קידום פלוס סוף פיתוח האתר ואשים אותו בכלי לבדיקת מהירות, מה יהיה ללקוח הספציפי שעומד מולי עדיף? האם זה יהיה אתר מבוסס WIX או שמא לצורך קידום פלוס אחזקה שוטפת התשובה תהיה שונה. 

  כמובן אם זהו אתר תדמיתי יהיה קל להסביר ללקוח שלרוב יהיה אדם אחד איך מתבצע קידום פלוס הניהול באתר WIX אבל במידה וזו תהייה חברה גדולה יותר עם הרבה עובדים לא תמיד בטוח שוויקס תהווה פתרון קידום פלוס עיצוב פלוס בנייה האופטימלי עבודה.

  כבר השקעתי בקידום אתר וויקס שלי, מה עכשיו?

  דבר ראשון, הכל בסדר העולם ימשיך לעבוד גם עם בניית אתרים ב WIX. מערכת וויקס אומנם לא מתאימה לכל בעל עסק ולמיתוג של כל אחד אבל היא אכן מתאימה ביותר להמון סוגים של עסקים, זאת מכיוון שבניית אתר וויקס נותנת לכם את הבחירה הטובה והפשוטה ביותר באתר שתוכלו לקדם פלוס לתחזק בפשטות.

  בהנחה שמקדם האתר שלכם עד כה עשה עבודת קידום פלוס שדרוג האתר, וההגבלות היחידות שלו נבעו מהעובדה שהאתר מפותח על מערכת WIX בקוד סגור, ללא יכולת לגשת לשרת האחסון, לקוד האתר ולראות תוצאות. עדיין סביר להניח שעד לאותו יום הוא עשה את שאר עבודת הקידום (חוץ מאופטימיזציית האתר) הכוללת לרוב באיזור 100 המדדים המשתנים לסריקת אתרים.

  במצב שתואר מעלה ואתרכם מבוסס וויקס האתר מבחינת הקידום פלוס אחזקה נמצע במצב ממוצע פלוס.

  לכן, מה שעלנו לעשות במקרה שכזה -אני חושבת שתחילה יש לדאוג להעברת הדומיין ממערכת וויקס לניהול אישי באחת מהחברות הגדולות בארץ שמתעסקות בתחום – תהליך העברת דומיין מ WIX פשוטה ומהירה ולוקחת לא יותר מארבעים ושמונה שעות עד לעדכון DNS מלא.

  לאחר מיכן יש להתחיל בהליך עיצוב פלוס בניית האתר מהתחלה פלוס תוספי פיתוח, קידום פלוס, התממשקויות ולהלביש את אותם הקישורים הקודמים על גבי המערכת החדשה של האתר שלנו. 

  עד אותו שלב אתר WIX שלנו ישאר באוויר

  בסיום בניית האתר מההתחלה, אני ממליצה לפעול במהרה לאיחוד קבצים, אופטימיזציית מהירות, וכו׳.. לאחר מיכן העברת הקישורים באופן ישיר על ידי הפניות מתאימות. 

  ברגע שסיימנו את תהליך בניית האתר שלנו נשלח באופן מסודר דרך המתכנת שלנו מפת האתר מלאה לצורך סריקה נוספת בגוגל. לרוב יהיה זה קובץ xml אשר נשלח במערכת גוגל וובמסטר. תוך כמה שעות מרגע הסריקה (במידה ושאר התגיות והתכנים נבנו בצורה נאותה) נוכל להבחין ב״קפיצה מהירה״ בדירוג האתר שלנו בכל מנועי החיפוש. ואז יגיע הרגע שבוא תבינו באמת מה ההבדל בין בניית אתרים ב WIX לבניית אתרים במערכות אחרות.

  האם אפשר לבנות מערכות מבוססות אתר וויקס או wix ?

  לוויקס מגוון ענק של תבניות והתממשקויות נוספות, בנוסף ניתן לפתח תוספים המתאימים למערכת וויקס. ממש כמו פלאגינים בוורדפרס, גם בוויקס ניתן לתרום לחברה ולבצע עבורה פיתוחים. אבל העבודה תמיד תצטרך להיות בהתחשבות במערכת שישנה ובקוד האתר WIX שנבנה, פלוס קידום. 

  ולכן התשובה לשאלה זו היא קודם כל כן! אפשרי לפתח מערכות בוויקס, WIX היא בעצמה מערכת שנותנת לנו (המשתמשים שלה) את האפשרות לבנות אתרים פלוס קידום תוך שמירה על עיצובים שהכנה מבעוד מועד. מערכת כמו מערכת להנהלת חשבונות או מערכת ספקים עם אפשרויות רבות ומגוונות תהיה משימה קשה מאוד לבנייה בוויקס, אבל בניה של אתר מורכב פחות אכן אפשרית ומומלצת בוויקס.