ויקס VS וורדפרס איזו פלטפורמה עדיפה לקידום

פיתוח והקמת אתר WordPress וורדפרס, או בנייה ופיתוח אתר על בסיס מערכת וויקס WIX כל המידע המלא מרוכז יחד.

קבל הצעת מחיר

WIX / WORDPRESS
____

העולם מתקדם ידידי ואיחד איתו גם האפשרויות שקיימות עבורנו לבניית אתר אינטרנט. אם בעבר היינו צריכים לתכנת אתר מא’ ועד ת’, כיום רוב האתרים בנויים בעזרת פלטפורמה שמאיצה את תהליך הבניה. למעשה, בכמה לחיצות כפתור האתר הבסיסי יכול להיות באוויר. רוב העבודה כיום היא בהתאמה שלו, הכנסת תוכן ושדרוג של יכולות מתקדמות. 

קיימות לא מעט פלטפורמות כיום לבניית אתרים, אבל יש 2 מערכות מאוד פופולאריות שנוהגים לעשות בינהן השוואה לעיתים קרובות: המערכת הראשונה היא וויקס והשניה ווורדפרס כמובן. לבחירת הפלטפורמה ישנה השפעה מכרעת על קידום אתרים אורגני וגם על אספקטים נוספים. 

מהם ההבדלים בין הפלטפורמות?

בואו ניגש ישר לענין ונראה מהם ההבדלים המהותיים בין האפשרויות. לנו יש דעה לגבי מי עדיף, לפחות מהנסיון שלנו, והדעה הזו כנראה תתבטא בין השורות.

• קוד פתוח או סגור

וויקס הוא שירות שבנוי על קוד שסגור למתכנתים חיצוניים. יש לזה משמעות אפילו אם אתם לא מתכנתים בעצמכם. בוורדפרס הקוד הוא פתוח וזה מאפשר לכל מתכנת להכנס ישירות אליו, לשנות ולהוסיף כל מיני דברים. זה אומר שיש לכם הרבה גמישות וגם שיהיו הרבה בעלי מקצוע שיוכלו לעזור לכם עם האתר. היתרון בוויקס הוא שהאתר מתעדכן אחרי שכל עדכון כזה נוסה ונבחן. מנסיון, גם לוויקס יש באגים ואפילו די מעצבנים. 

המשמעות הנוספת של קוד פתוח היא שהאתר הוא שלכם. בוויקס לעומת זאת, יהיו לכם הרבה מגבלות. לא תוכלו להעביר אותו לשירות איכסון לבחירתכם למשל. וויקס הוא בעצם ספק האיחסון היחידי שלכם. אם תרצו לעזוב ביום מן הימים, לא תוכלו לקחת את האתר. 

בוורדפרס תוכלו כמובן להעתיק ולהעביר את האתר ומהבחינה הזו הוא ממש כמו כל אתר אחר שתכנתתם מאפס.

• אדיטור / עורך תוכן

בוויקס יש מערכת בניית אתר מאד אינטואיטיבית שמבוססת על גרירה וזריקה. יש לציין שיחד עם זאת, בשביל להגיע לאתר ראוי, צריך כן לתכנן אותו כמו שצריך ורצוי מאד עם איש מקצוע. בנקודה זו היינו צריכים לכתוב שוורדפרס מגביל אותנו לתבניות או שהוא מצריך ידע בCSS אבל זה לא מדויק. לוורדפרס יש כלי לבניית אתר שנקרא אלמנטור שהופך אותו למתחרה צמוד לוויקס. וורדפרס עם אלמנטור היא מערכת אינטואיטיבית וחזקה לבניית אתרים שדי קל להבין וללמוד. גם בתחום הזה של נוחות, וורדפרס לא נופל מוויקס.

• מגוון אפשרויות

אנחנו מתכוונים כאן לתוספים השונים ולאפשרויות השונות כמו תצוגה למשל. מכיוון שוורדפרס הוא בקוד פתוח, מספר התוספים שפותחו לו גדול בכמה סדרי גודל מזה של וויקס. אז נכון, לא בריא בכל מקרה להעמיס המון תוספים על האתר וגם לוויקס יש תוספים מעולים בפרט בנוגע לחנויות ומסחר אלקטרוני אבל עדיין, לוורדפרס יש יתרון. יש להניח שוויקס יציגו תוספים או שמפתחים עצמאים יפתחו תוספים מבוקשים. בכל אופן, תוכלו להיות בטוחים שאם זה קיים בוויקס, זה קיים בוורדפרס אבל כמובן לא ההיפך. בוורדפרס יש לפחות את האפשרות לתכנת את מה שלא קיים…

• תבניות

וויקס מגיע עם תבניות אסתטיות שניתן להתחיל לעבוד איתן. בוורדפרס יש לנו מבחר כמעט אין סופי של תבניות. היתרון בוויקס הוא שהתבניות מוצעות ללא עלות נוספת. בוורדפרס יש לתבניות עלות לפעמים אבל בנושא העלויות ניגע בסעיף הבא:

• מחיר

בעיקרון, העלויות השוטפות של וויקס יהיו יותר יקרות מאכסון בתנאים מקבילים של אתר וורדפרס. יתכן ולהקמת וורדפרס נצטרך להוציא יותר כסף על מעצב ובונה אתרים, אבל בשקלול כולל זה יתקזז עם עלויות שוטפות נמוכות יותר. הבעיה בוויקס היא שאתם די לקוחות שבויים במערכת ותלויים בתמחור שלהם. בוויקס תשלמו ככל שהאתר יותר מקצועי כאשר הגרסאות היקרות ביותר הן לחנויות אינטרנטיות. התשלום השוטף בוורדפרס יהיה בעצם על האיכסון ואולי על תבנית או תוספים כאלו ואחרים. תוספים, דרך אגב, מגיעים בתשלום גם בוויקס.

• תמיכה

התמיכה בוויקס די טובה. למנויים משלמים הם עונים באופן סביר ויש גם מרכז ידע די מקיף. בוורדפרס תוכלו להשיג מידע ממקורות חינמיים רבים אבל זה יצריך קצת סבלנות וחיפוש. תמיד תוכלו כמובן להיעזר בבעל מקצוע בתשלום בכדי לפתור בעיות. אם אתם לא טיפוסים טכנים או שאין לכם זמן לבנות אתר וויקס, כנראה שתצטרכו עזרה גם לזה. ישנם כיום מומחי וויקס שונים שישמחו לתת את השירות הזה. העניין הוא שאם כבר לבקש ממומחה לבנות אתר, למה כבר לא לבקש אתר מקצועי יותר, כלומר בוורדפרס?

מבחינת אפשרויות קידום האתרים, וויקס עושים מאמץ גדול לסגור את הפער שהיה להם פעם בנושא הזה. צריך לזכור שזו עדיין מערכת סגורה ולכן יש לה חסרונות מובנים בנושא SEO על מערכת פתוחה כמו וורדפרס. בוא נגיד כך: אפשרויות הקידום בוויקס אינן נוראיות אבל אף מקדם רציני לא ייעץ לכם להקים שם אתר. 

סיכום

יש מקום לשתי הפלטפורמות הללו. לדעתנו וויקס יכול להתאים למי שרוצא להקים אתר תדמית ראשון, אולי אפילו כהובי. בוויקס תוכלו להקים אתר באמת בכמה לחיצות כפתור ופרטי אשראי. הקאץ’ הוא שכל אתר שתרצו להקים ידרוש מכם בתכלס קצת יותר מחשבה ותכנון. אז אם בכל מקרה אנחנו מקדישים זמן, מאמץ ולעיתים גם כסף, לא שווה לעשות זאת בצורה מעמיקה יותר ולקבל תוצאה טובה יותר? וורדפרס מציע לנו כיום יכולות דומות לוויקס מבחינת קלות הקמה (כאמור בשימוש באלמנטור) והוא נותן בסוף אתר יותר מקצועי עם עלויות שוטפות נמוכות יותר ויכולת שדרוג וקידום אתרים מצויינת. 

דברים שאולי מעניינים אותך גם?

מספר נושאים שמצאנו לנכון שקשורים לפרסום בוויז

המדריך המלא להוספת נקודת ציון באפליקציית WAZE באופן עצמאי. את המדריך השלם תוכלו למצוא בתחתית הדף מיתחת להסבר עבור הפרסום באפליקציית WAZE / וויז

פרסום טייק אובר בוויז אנו נסביר הכל על מודעת הסיכה הממותגת, איך היא עובדת, ממה היא מורכבת ומדוע כדאי לנו להוסיף אותה לפרסום הממומן שלנו ב WAZE

המדריך המלא לפרסום חיפוש הסיכה הממותגת בוויז עם לוגו בית העסק, כל התשובות לכל השאלות שיכולות לעלות. סייטל יחד עם WAZE יתנו מענה מלא.